TEMEL FOTOĞRAF ATÖLYESİ I

Fotoğrafa yeni başlayanlar için en ideal atölye.

Fotoğrafı A’dan Z’ye öğrenmek için  bilmeniz gereken tüm konuları Temel Fotoğraf Atölyesi’nde bulacaksınız. Fotoğrafın renkli dünyasına, teori ile uygulamanın birleştirildiği bir programda hızlı bir adım atacaksınız.

Teorik eğitimin sadece dinleyen ve not alan biçiminden kurtulmak, anında uygulama yaparak  fotoğrafı öğrenmek, öğrenirken de bol bol fotoğraf çekmenin keyfine varmak istiyorsanız, sizi bu atölyeye mutlaka bekliyoruz…

Süre: 4 Hafta

Sınıflar: En fazla 3 kişiliktir.

1. Hafta:

Fotoğraf Makineleri :

Fotoğraf makinesine bakış:  makinelerin çalışma biçimleri, dijital makine nasıl çalısır? Fotoğraf makineleri çeşitleri: Büyük format, Orta format, 35 mm, telemetreli, çift objektifli reflex makineler, tek objektifli reflex makineler, 35 mm basit vizörlü makineler. Dijital ve analog makinelerin karşılaştırılması, makinelerin iç özellikleri, markalar ve modeller, nasıl iyi bir makineye sahip olabilirsiniz? İmage size ve ouality nedir? Boyutlandırma ve kalitenin makinelerimizdeki önemi Pixel nedir? Çözünürlük değerleri nasıl ayarlanır?

Makine program modları: M, A / Av / S /Tv, P kullanımı, Enstantene nedir? Hareketin makinedeki fonksiyonları nasıl gerçekleşir? İSO nedir? Hangi durumlarda kullanılır? Makinedeki yeri ve kullanım biçimleri.

Diyafram ne demektir? Makinelerimizdeki yeri ve kullanım biçimi.

2. Hafta:

Objektifler :

Objektiflerin özellikleri, objektifin anotomisi , objektif çeşitleri, geniş açı, normal, zoom, makro, ne demektir? Hangi fotoğraf  hangi objektifle çekilir? Objektifle neler yaratabilirsiniz, objektiflerin fotografik etkileri, dijital makinelerde objektifler.

Photoshop dersi 1: Photoshopa giriş. Günümüzde Fotoğraf üretmek kadar onu photoshop’ta işlemekte  çok önemli bir yere sahip. Photosopa ilk kez başlayanlar için hazırlanmış olan bu konu içerisinde image size ayarlamaktan başlayarak adım adım fotoğrafınızı baştan yaratmaya başlayacaksınız.

3. Hafta:

Fotoğraf okuma öğrenilenlerin pekiştirilmesi.

Photoshop dersi 2: Photoshopa giriş. Bu atölyede işlenecek konular ise; Çalışma Alanı, Çalışma alanıyla ilgili temel bilgiler, Paletler ve menüler, Araçlar, Görüntüleri gösterme, Görüntü boyutu ve çözünürlük, Kameralardan ve tarayıcılardan görüntüleri alma, Photoshop görüntüleri, Görüntüleri oluşturma, açma ve içe aktarma, Dosyaları yerleştirme.

4. Hafta:

Uygulama için sokağa çıkıyoruz… Dışarıda çekimin gerçekleştirileceği uygulamada öğrenilen bilgilerimizi hayata geçirmek, en güzel karelerimizi ‘yaşam sokakta’ diyerek,  gördüğümüz herşeyi fotoğraf karelerimize hapsetmek için uygulamamızı gerçekleştireceğiz.

Yorum bırakın

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s