GRAFİK EĞİTİMLERİ

Grafik tasarım iletilmek istenen bir mesajın,görsel ögeler kullanılarak, belli bir düzen ve ahenk içerisinde ortaya konmasıdır. Akılda kalıcılığı, kolay anlaşılabilirliği, evrensel algılama boyutlarında olması iyi bir tasarımın temel özellikleridir. Görsel ögeleri tüm bu kurallar içerisinde ve kendi hayal gücünün zenginliklerinide kullanarak; derleyen, tasarımı ortaya koyan kişi grafik tasarımcıdır. Grafik tasarımcı olunabilmesi için yoğun sanat, ahenk, renk, ışık eğitimleri alabileceğiniz güzel sanatlar fakültesinde 4 yıllık grafik tasarım bölümü mezunu olmanız gerekmektedir.

Grafik operatörlük ise programlara hakim olmakla başlar. Bu yönde yoğun bir program eğitimi alır, bol uygulama yaparsınız.

Reklama verilen önem gün geçtikçe artmaktadır. Dolayısıyla Reklam ajanslarında, Matbaalarda, Gazetelerde daima Grafik Operatörüne iş imkanı bulunmaktadır.

Bu eğitimin sonunda Web grafik uygulama da yapabileceğinizden iş olanaklarınızı daha fazla artırabilirsiniz. İnternetin dünya üzerindeki kullanımı herkes tarafından bilinmektedir. Dolayısıyla Web grafik uygulama eğitimi alan arkadaşlarımız piyasada daha kolay iş bulabilme imkanına sahip olacaklardır.

Dünyanın neresinde olursanız olun, hangi işle uğraşırsanız uğrasın, başarılı olmak istiyorsanız, kendinizi tanıtmak yeni reklamınızı yapmak zorundasınız. Doğru reklam yapabilmek için öncelikle hangi çalışmanın hangi programlarla yapılabileceğini bilmelisiniz. bunun içinde bu işte kullanılan tüm programları biliyor, aynı zamanda da kullanıyor olmalısınız.

84 saatlik Grafik Operatörlük kursu (paket eğitim) içerisinde gösterilecek programlar

*  Photoshop : 30 saat
Çalışma Alanını Tanımak * Araç Çubukları ve Özellikleri * Temel Fotoğraf Rötuşlama İşlemleri * Seçimlerle Çalışmak * Katmanlarla İlgili Temel Bilgiler * Maskeler ve Kanallar * Rötuşleme ve Onarma * Boyama ve Düzenleme * Görselleri Dekupe Etme * Temel Çizim Aracı Teknikleri * Vektör Maskeler, Yollar ve Şekiller * Gelişmiş Katman Teknikleri * Özel Efektler Oluşturmak * Resimleri 4 Renkli Baskıya Hazırlamak * Layer Mantığı * Proje Çalışması.resim düzenlem konusunda gelişmiş tek program. Kullanım alanları çok geniştir.

*  Corel Draw : 24 saat
Araç Çubukları * Paletler ve Menüler * Vektörel Çizim Oluşturma * Sembollerle Çalışma * Yazı tipleri * Baskı Mantığı * Montaj * Kros ve Kesim Payları * Proje Çalışması.

*  Freehand : 20 saat
Araç Çubuklarını Tanıma * Vektörel Çizimler Oluşturmak * Menüleri ve Paletleri Tanıma * Renk Modları * Dosya Formatları * Çözünürlük Mantığı * Tasarımları Baskıya Hazır Hale Getirme * Proje Çalışması.

*  In Design : 10 saat
Araç Çubuklarını Tanıma * Paletler ve Menülerin İçeriği * Çoklu Sayfa Çalışma Mantığı ve Uygulaması ( Gazete, Dergi,….vb.) * Kros Payları * Cetvellerle Çalışma * Proje Çalışması.

*  İllustrator : * 24 saat (opsiyonel)
Araç Çubuklarını Tanıma * Paletler ve Menülerin İçereği * Vektörel Çizimler Oluşturma * Sembollerle Çizim Mantığı * Text Özellikleri * Piksel Tabanlı Fotoğrafları Vektöre Çevirme * Kros Payları Belirleme * Renk Bilgisi (RGB – CMYK – Grayscale) * Montaj * Proje Çalışması

* : Dikkat 84 saatlik eğitime 24 saatlik İllusrator eğitimi dahil değildir. Freehand ile İllustrator biribirinin alternatifidir, bunlar aynı firmanın ürünü olup farklı versiyonlarıdır. Sınıftaki kursiyerlerin hepsinin istemesi halinde Freehand yerine İllustrator eğitimi verilebilir. Veya süre uzatılarak ders ücreti fiyata eklenerek ayrıca illusrator eğitimi alınabilir.

Not: Kursiyerlerin derse kendi bilgisayarları ile kullanılacak programlar yüklenmiş halde gelmeleri zorunludur.

Gurup olarak gelecekler için sınıf mevcudu maksimum 3 kişidir. Ağırlıklı olarak özel ders verilmektedir. Lütfen fiyat alınız!

 

 
Yorum bırakın

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s