KONSEPT DÜĞÜN FOTOĞRAFÇILIĞI

IMG_0075Konsept Düğün Fotoğrafı  Mesleki Atölyesi’, bu alanda çalışmaya başladığınızda ihtiyacınız olan tüm birikimi size sağlayacak içeriğe sahip. İşin uzmanından alacağınız bilgilerle, teknik olarak gerekli bilgilere, müşteri ilişkilerinden, sunum hazırlamaya kadar bir çok gereksinimi  atölye içeriğinde bulmanız mümkün.  Konsept  tarzda düğün fotoğrafçılığı, belgesel fotoğraf alanıyla beslenir. Foto-röportaj, portre, moda…  Kullandığımız ekipmanı tanımak onunla her koşulda neler yapabileceğimizi, tekniğini bilmek gerekir, ama her birimizi farklı ve özel kılan gözümüzdür. Bu atölyenin öncelikli amaçlarından biri de her fotoğrafçının yaratıcılığını geliştirerek düğün fotoğrafçılığında kendi tarzını bulmasıdır.

Profesyonel fotoğrafçı olarak bu alanda meslek edinmek istiyorsanız ve fotoğrafın bu alanıyla ilgileniyorsanız atölyemiz katılımınızı bekliyor…

Fotoğrafın bu yenilikçi dalında profesyonel olarak yer almak için bu atölyeye davetlisiniz.!

Süre: 4 Hafta

Sınıflar: En fazla 3 kişiliktir.

1.Hafta

Belgesel fotoğraf nedir? Belgesel portre nedir?

Konsept Düğün Fotoğrafçılığına yakından bakış. Belgesel tarzda Konsept Düğün Fotoğrafçılığıni kapsayan süreçler ve fotografik olarak konuya yaklaşım biçimleri.

Düğün  sürecine yakından bakış. Düğün  konusunda çalışılacak süreç içindeki konular nelerdir?  Nasıl fotoğraflanır? Düğün  konusunu bir ‘Photo Story’(Fotoğraf Hikayesi) olarak ele almak. Giriş, gelişme, sonuç bakımından parçalardan bütüne hikayeyi  fotoğraflarla oluşturmak.

1. Hafta

Konsept Düğün fotoğrafı için Ekipman seçimi: Fotoğraflarken kullanacağımız makinelerin ve objektifleri neler olmalı? Objektiflerin özellikleri? Malzeme seçimi. Makine ve objektif kombinasyonları nelerdir?

Gün ışığı ve mekan aydınlatmalarından yararlanma biçimleri.

2.Hafta

*katılımcıların kendi bilgisayarları ile katılmaları önerilir

Photoshop eğitimi (1): Photoshop dünyasına giriş. Tool’ların tanıtımı. RAWdönüşümü.  RAWişleme.  Photoshop’ta Siyah beyaz fotoğraf oluşturma işleme. Crop konusuna yakından bakış. Görüntü temizleme.

3.Hafta

Photoshop eğitimi (2):  Konsept Düğün Fotoğrafçılığın da en çok kullanılan efektler ve uygulamalı olarak gösterimi. Fotoğraf ölçüleme  ve fotoğraf tasarımı.

4. Hafta

Sunum hazırlama.  Sunum biçimleri.  İyi bir sunum nasıl olmalı?

İş teslimi. Müşteri ilişkileri. Arşivleme.

Her fotoğrafçı kendinin editörüdür: Çekilen fotoğrafların seçimi nasıl gerçekleşmeli? Konunun hangi bölümüne, hangi fotoğraf seçilmeli?

Photoshop eğitimi (3):  Portfolyo oluşturma. Albüm nasıl yapılır. Panoramik albüm hazırlama.

4 Yorum

4 thoughts on “KONSEPT DÜĞÜN FOTOĞRAFÇILIĞI

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s